Kinesiotaping – czy warto? ul. Krasińskiego 1, 47-300 Krapkowice

Kinesiotaping – czy warto?

Kinesiotapingiem, czy też plastrowaniem dynamicznym, określa się technikę fizjoterapeutyczną, bazującą na specjalnych plastrach, przyklejanych w określonych miejscach na ciele. Za ich pośrednictwem możliwe jest wszczęcie procesów autoregeneracji organizmu w sposób w pełni bezpieczny, nieinwazyjny, niedrogi oraz mało czasochłonny. Brzmi to tak wspaniale, że wiele osób, słysząc o tej metodzie, poddaje w wątpliwość jej skuteczność. Niesłusznie.

Kinesiotaping powszechnie praktykowany jest na świecie już od przeszło 16 lat. Z jego dobrodziejstw korzystają zarówno przedstawiciele świata sportu, jak i osoby chcące wspomóc leczniczo swoje mięśnie, stawy, wiązadła czy układ ruchu oraz ograniczyć ryzyko narażenia się na kontuzje podczas wykonywania określonych czynności.

Kiedy używać plastrów Kinesiotaping?

Plastrowanie dynamiczne stanowi połącznie fizycznego oddziaływania na organizm ze stymulacją zachodzących w nim naturalnych procesów samonaprawczych. Dzięki tej metodzie fizjoterapeutycznej możliwe jest ciągłe, korzystne oddziaływanie na ciało pacjenta, nieograniczające się wyłącznie do czasu trwania pojedynczego zabiegu leczniczego.

Plastrów Kinesiotaping powinno używać się przede wszystkim w celu:

  •  redukowania lub eliminowania wrażenia bólu,
  •  likwidowania lub zmniejszania obrzęków,
  •  regulowania napięcia mięśniowego, co pozwala pozytywnie wpływać na ich wydajność podczas wysiłku fizycznego,
  •  wspomagania terapii skoncentrowanych na poprawie możliwości ruchowych,
  •  ochrony określonych części ciała przed urazami,
  •  umożliwienia wykonywania ćwiczeń, w przypadku gdy motoryka danej osoby jest ograniczona dolegliwościami pourazowymi lub chorobą.

Tak szeroki zakres zastosowań plastrów kinesiotapingowych sprawia, że są one powszechnie stosowane m.in. w takich dziedzinach medycyny jak neurologia, ginekologia, onkologia, pediatria oraz ortopedia.

Jak przykleić plastry Kinesiotaping na kolano, bark czy na pozostałe części naszego ciała?

W telegraficznym skrócie procedura przyklejania plastrów kinesiotapingowych na kolano lub inne części ciała przebiega w następujących etapach:

  1. Oczyszczenie skóry i ogolenie jej (w przypadku intensywnego owłosienia).
  2. Zmierzenie okolicy ciała przeznaczonej do oklejenia.
  3. Przycięcie plastrów do odpowiednich rozmiarów.
  4. Przyklejenie plastrów do skóry.
  5. Ręczne pocieranie taśmy w celu aktywowania kleju.

Jak łatwo się domyślić, plastrowanie dynamiczne tylko wtedy przyniesie oczekiwane rezultaty, gdy zostanie przeprowadzone we właściwy sposób. Wykonywanie Kinesiotapingu samodzielnie, rekomendujemy zatem wyłącznie osobom, które posiadają w tym zakresie odpowiednią wiedzę oraz doświadczenie. Wszystkich pozostałych zachęcamy do korzystania z usług profesjonalnych fizjoterapeutów, którzy posiadając rzetelne przeszkolenie, będą w stanie wykonać tę czynność w stu procentach poprawnie.

 

Szybki powrót do pełnej sprawności fizycznej

Dane Firmy

S-medica

ul. Kusocińskiego 16

47-300 Krapkowice

NIP: 7561506083

Regon: 530838900